pl   en   

FAQ

Od której godziny udostępniane są wolne terminy?

Wolne terminy na ostatni możliwy dzień rezerwacji udostępniane są każdego dnia o godzinie 12:00. (Rezerwacje możliwe są z wyprzedzeniem 90-dniowym dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych)

Czy wstęp na teren Miejsca Pamięci jest darmowy?

Wstęp na teren Miejsca Pamięci jest bezpłatny. Opłata pobierana jest wyłącznie za zwiedzanie z edukatorem Muzeum, czyli osobą upoważnioną i przygotowaną do oprowadzania.

Dlaczego wprowadzono karty wstępu?

Dla wygody zwiedzania oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających ustalona została maksymalna liczba osób, które w jednej godzinie mogą wejść na teren byłego obozu Auschwitz I. Dlatego każdy odwiedzający otrzymuje w momencie rezerwacji swoją indywidualną kartę wstępu, dokument upoważniający do wejścia na teren Muzeum. Karta wydawana jest zarówno odwiedzającym indywidualnie, jak i z edukatorem.

Czy mogę wejść do Muzeum przyjeżdżając bez zarezerwowanej karty wstępu?

Wejście na teren Muzeum możliwe jest tylko z zarezerwowaną wcześniej imienną kartą wstępu. Rezerwacji można dokonać na stronie visit.auschwitz.org. Liczba dostępnych kart wstępu jest ograniczona. Nie możemy zagwarantować dostępności kart wstępu na miejscu w dniu zwiedzania.

Czy muszę posiadać kartę wstępu ze sobą?

Tak. Na karcie znajduje się bowiem indywidualny kod kreskowy. Kartę wstępu można wydrukować lub też mieć zapisaną np. w tablecie lub telefonie komórkowym. Imiennej karcie wstępu towarzyszyć powinien dokument tożsamości.

Opłaciłem rezerwację a nie otrzymałem Kart Wstępu, co zrobić?

Karty wstępu wysyłane są automatycznie przez system. Jeżeli taki e-mail nie jest widoczny w skrzynce odbiorczej być może trafił do spamu. Prosimy sprawdzić folder ze spamem. Jeżeli tam również nie ma przesłanej karty wstępu, prosimy o kontakt drogą mailową reservation.office@auschwitz.org.

W jaki sposób zarezerwować wejście do Muzeum bez edukatora?

W systemie należy wybrać opcje: Zwiedzanie indywidualne --> wybór daty --> Zwiedzanie indywidualne bez edukatora

Jak zarezerwować zwiedzanie dla grupy zorganizowanej?

W systemie – po rejestracji użytkownika – należy wysłać zapytanie o rezerwację poprzez formularz rezerwacji: zwiedzanie grupowe. Po przesłaniu zapytania otrzymają Państwo odpowiedź drogą elektroniczną.

Czy organizowane jest oprowadzanie z edukatorem dla odwiedzających indywidualnych?

Tak. Takie zwiedzanie organizowane jest przez cały rok w kilku językach i o określonych godzinach. W systemie można zarezerwować takie zwiedzanie. Należy wybrać opcję: zwiedzanie indywidualne --> wybór daty --> wybór języka --> wybór godziny --> koszyk

Co zrobić, jeśli chcę zarezerwować zwiedzanie rozszerzone?

W panelu znajduje się zakładka „Zwiedzanie grupowe poprzez formularz rezerwacji (po uprzednim dokonaniu rejestracji użytkownika), gdzie znajduje się wiele opcji zwiedzania, np. zwiedzanie studyjne 1- i 2-dniowe, zwiedzanie dla grup ze szkół itp. Jeżeli nie znajdą tam Państwo odpowiedniego wariantu zwiedzania, prosimy o kontakt z obsługą odwiedzających (reservation.office@auschwitz.org).

Czy mogę dokonać zmiany w rezerwacji?

Nie ma możliwości zmian w rezerwacjach osób indywidualnych. Możliwość zmiany ograniczona jest do kart wstępu na zwiedzanie dla grup zorganizowanych. System pozwala na jednorazową zmianę parametrów rezerwacji, takich jak dzień, godzina lub język oprowadzania. Zmiany dokonać można w ramach dostępnych terminów. Obsługa odwiedzających: reservation.office@auschwitz.org.

Czy wybrana godzina zwiedzania jest godziną wejścia do Muzeum?

Tak. Należy pamiętać, że przed wejściem należy np. pozostawić duży bagaż w samochodzie lub autobusie, grupy zorganizowane muszą odebrać słuchawki do oprowadzania, należy także przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Dlatego prosimy o przyjazd przynajmniej 30 minut przez rozpoczęciem zwiedzania.

Co stanie się, jeżeli spóźnię się na zarezerwowaną godzinę?

Odwiedzający indywidualnie bez edukatora będzie mógł wejść do Muzeum w pierwszym dostępnym wolnym terminie, w godzinach przeznaczonych dla zwiedzających bez edukatora.

Odwiedzający indywidualny, który zarezerwował zwiedzanie w grupie z edukatorem w tzw. Turze będzie musiał zarezerwować kolejny termin wejścia. Te grupy bowiem rozpoczynają zwiedzanie o wyznaczonej z góry godzinie.

Grupy zorganizowane, które zarezerwowały zwiedzanie z edukatorem będą mogły wejść na teren w pierwszym dostępnym wolnym terminie. Może to oznaczać skrócenie czasu zwiedzania lub brak możliwości wejścia.

Czy jeżeli spóźnię się na zarezerwowany termin zwiedzania z edukatorem i nie wejdę do Muzeum, otrzymam zwrot opłaty?

W takiej sytuacji zwrot opłaty nie jest możliwy. Przy planowaniu podróży prosimy zatem o uwzględnienie wcześniejszego przyjazdu do Miejsca Pamięci.

Czy na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau można używać dronów?

Teren Miejsca Pamięci znajduje się w strefie zakazu lotów DRA-P EP P20. Zgoda na lot nad terenem Muzeum wydawana jest jedynie w szczególnych przypadkach (np. materiały telewizyjne czy filmy dokumentalne). Muzeum nie wydaje zgody na loty rekreacyjne i prywatne nad swoim terenem. Więcej na http://auschwitz.org/epp20

Co zrobić, jeżeli na wybrane przeze mnie termin karty wstępu są już niedostępne na stronie?

Jeżeli karty wstępu na wybrany termin są już niedostępne na stronie, to ich ograniczona liczba jest dostępna na miejscu w kasach. Istnieje również możliwość skorzystania ze zwiedzania Miejsca Pamięci online z przewodnikiem. Zwiedzanie odbywa się przez Internet i nie upoważnia do wejścia i zwiedzania Muzeum na miejscu.

Copyright © 2014 Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wszystkie prawa zastrzeżone

System rezerwacji i sprzedaży biletów iKsoris - SoftCOM WrocławPayU